Ako doplniť Zippo zapaľovač

Posted by admin on October 12th, 2010

Každý, kto má Zippo zapaľovač, musí ho aj pravidelne dopĺňať, pretože inak by mu bol dosť nanič. Áno, dá sa s ním machrovať aj bez toho aby sme ho zapálili, ale to už nie je ono.

Čo k tomu potrebujeme

V prvom rade zapaľovač Zippo, pretože bez neho by sme nemali čo dopĺňať. Tiež sa celkom hodí aj benzín. Buď použijeme nejakú lacnú napodobeninu a otrávime sa jej výparmi, alebo originálny Zippo benzín. To už nechám na Vás.

Môžeme začať

Najprv otvoríme zapaľovač. Spraví to taký ten klasický “klik”. Len tak zo zvyku škrtneme kolečkom. Nehorí. Jasné, veď sme ho chceli doplniť. Jednou rukou ho chytíme za komín(to je to dierkované, čo je horúce ked zapaľovač dlhšie horí) a druhou za spodok. Ťaháme, až kým nemáme zapaľovač rozobratý na dve časti.

Zoberieme tú časť s komínom. Otočíme si ju naopak, aby sme hore mali taký ten šróbik a ten otvor, kde je napchaná vata. Odklopím ten biely filc a hurá, vidím vatu. Na rad prichádza benzín. Otvorím ho, pichnem ho do vaty a stláčam, až kým nemám pocit, že je zapaľovač plný. Podľa možností to neprežeňme, pretože by nám mohol horieť viac ako by nám bolo milé.

Zapaľovač máme naplnený, už ho len treba poskladať. Do jednej ruky zoberieme tú časť, do ktorej sme liali benzín a do druhej kovový obal. Vložíme ich do seba a Zippo je poskladaný. Pred tým, ako vyskúšame či zapaľovač naozaj horí si musíme dôkladne utrieť ruky. Často sa totiž stáva, že na rukách ostalo trocha benzínu a po škrtnutí koliečkom sa s hrôzou pozeráme na horiacu ruku.

Zapaľovač sme úspešne doplnili

Gratulujem, ste šikovnejší ako som čakal. Pri ďaľšom dopĺňaní to už zvládnete aj sami. Zippo je predsa váš miláčik a treba sa oňho starať.