Ako vymeniť kamienok

Posted by admin on October 12th, 2010

Na to, aby Zippo chytil vždy na prvýkrát, treba pravidelne kontrolovať kamienok. Ak sa po škrtnutí zapaľovačom tvoria len malé iskry, ide to tažšie, ako by malo a zapaľovač nechytá, je čas kamienok vymeniť.

Čo k tomu potrebujeme

Jediná vec ktorú potrebujeme je kamienok. Kamienky do zapaľovačov nie sú drahé. V prípade núdze sa kamienok dá vziať aj z normálneho jednorazového zapaľovača. Najlepšou voľbou sú však originálne kamienky Zippo . Predávajú sa v balení po šesť a dajú sa kúpiť v hocakej trafike, ale aj v internetovom obchode. Cena sa pohybuje okolo 1€.

Ako na to

Najprv musíme Zippo zapaľovač otvoriť.  Toto by mal zvládnuť každý, kto vlastní Zippo. Jednoducho ho uchopíme za ten “komín” a vytiahneme.

Otočíme si ho komínom nadol, aby sme hore mali tú bielu plstenú vložku z ktorej trčí taký akoby šrób. Tento šrób musíme odšróbovať. Kamienok sa totiž nachádza pod ním. Ak je moc dotiahnutý, na uvoľnenie sa dá použiť kovový obal zapaľovača. Hranu vložíme do šróbu a uvoľníme. Keď je už povolený, odšróbujeme ho rukami.

Na šróbe je namontovaná strunka, ktorá pritláča kamienok o koliečko aby to hádzalo dobre iskry. Preto si dávajte pozor, aby vám to neodskočilo. Po odšróbovaní z dierky vysypeme starý kamienok a vložíme tam nový. Je jedno, akou stranou ho tam vložíte.

Nakoniec strunku so šróbom našróbujeme naspäť a výmena je hotová.