Zippo OUL (Outdoor Utility Lighter)

Posted by admin on October 27th, 2010

Všestranný Zippo zapaľovačVo voľnom preklade je to všestranný zapaľovač na vonkajšie použitie. Na klasický Zippo sa už veľmi nepodobá, dokonca sa plní plynom. Tento zapaľovač je určený hlavne pre aktivity v prírode, ako je camping, rybárenie či lov.

Telo zapaľovača je masívne, kovové, s pogumovanou rúčkou pre lepšie uchopenie. Plameň je vetruodolný, takže sa netreba báť, že pri zlých poveternostných podmienkach budete bez ohňa. Je odolný aj proti pádom a je možné ho využívať počas celého roka.

Praktické svetlo, ktoré zabezpečuje malá diódka, sa zíde vždy. Je napájané troma malými hodinkovýmy batériami. Čo sa zapaľovania týka, nemusíte sa báť, že sa vám zapáli v ruksaku bez  vášho vedomia. Zapaľovač je totiž zabezpečený špeciálnym zapaľovaním. Najprv musíte stlačiť spodnú časť ukazovákom, a potom po stlačení vrchného gombíku sa hodí iskra a pustí plyn. Slúži to aj ako ochrana proti deťom.

Na horáku je kryt, aby sa do zapaľovača nedostali nečistoty a neznemožnili jeho fungovanie. Ten visí na oceľovom lanku, čiže sa nemusíte obávať, že ho stratíte.

Na spodu nájdete aj dátum výroby, ako je už u Zippo zapaľovačov dobrým zvykom. Dole sa aj plní a veľkým kolečkom sa dá regulovať veľkosť plameňa. Na zistenie stavu plynu slúži malý priehľadný otvor. Dodáva sa s praktickým púzdrom.

Zippo OUL je určený pre tých, čo v prírode trávia pomaly viac času ako doma. Nemusíte sa báť navlhnutých zápalok, alebo skrehnutých prstov. Tento zapaľovač zapálite aj v rukaviciach.