500-miliónty Zippo zapaľovač

Posted by admin on June 4th, 2012

Zapaľovače Zippo sú vo svete stále veľmi obľúbené. Svedčí o tom aj fakt, že dňa 5.6.2012 bude vyrobený už v poradí 500 000 000 zapaľovač Zippo! Tento dátum je zároveň špeciálny aj v tom, že 5. Júna sa narodil zakladateľ spoločnosti Zippo Manufacturing Company, George G. Blaisdell. To, že sa tieto dva významné dátumy stretli, nie je náhoda.

“Keď sme si uvedomili, že vyrobenie v poradí 500-miliónteho zapaľovača a narodeniny pána Blaisdella sa blížia, znásobili sme výrobu zapaľovačov tak, aby sa tieto dva významné miľníky našej spoločnosti stretli,”  povedal Greg Booth, prezident a CEO spoločnosti Zippo a dodal:“Zároveň nás teší, že tento miľník sa udeje počas 80. výročia od založenia našej spoločnosti.”  

Už 117 rokov od narodenia pána Blaisdella

Od narodenia pána Blaisdella tento rok uplynie 117 rokov a určite ani nepredstavoval, do akého úspechu vyrastie jeho vylepšený patent na benzínový zapaľovač, ktorý pomenoval Zippo. Najzaujímavejšie na názve je to, že je odvodený od slova Zipper (zips). Zippo so zipsom nijako nesúvisí, Blaisdellovi sa jednoducho páčilo, ako sa to slovo vyslovuje.

Vráťme sa však k 500-milióntemu zapaľovaču. Vyrobený bude v Bradforde v Pensylvánií s poradovým číslom 1. , kde bude aj vystavený. Následne bude vyrobených ďaľších 49 999 replík tohto zapaľovača, ktoré budú na predaj všetkým fanúšikom Zippo zapaľovačov. Poteší to hlavne zberateľov, predávať sa začnú začiatkom Júna tohto roku.

Limitovaná edícia

Pre fajnšmekrov bude vyrobená aj špeciálna limitovaná edícia tohto zapaľovača z materiálu Armor® s lešteným povrchom.  Takýchto Zippo zapaľovačov bude vyrobených menej, len 10 000 kusov. Od klasickej repliky budú drahšie hlavne z dôvodu použitia hrubších materiálov, ale aj kvôli menšiemu počtu vyrobených kusov.