Japonské Zippo zapaľovače

Posted by admin on January 27th, 2013

O tom, že najväčší trh so Zippo zapaľovačmi je v Spojených štátoch amerických zrejme nikto nepochybuje. Pre mnohých však môže byť prekvapivý fakt, že druhý najväčší trh s týmito zapaľovačmi je v Japonsku.

Dôvodov je zrejme viacero, ten najpodstatnejší je však druhá svetová vojna. V tom čase sa Zippo zapaľovače vyrábali hlavne pre armádu, každý vojak ho dostal ako nevyhnutný doplnok. Do Japonska sa tam spolu s vojakmi dostalo veľké množstvo týchto zapaľovačov. Veľa ich tam aj ostalo, či už po mŕtvych vojakoch, alebo keď ho nejaký vojak stratil. Tieto zapaľovače sú známe hlavne rôznymi heslami a motívmi, ktoré si vojaci dávali na Zippo gravírovať.

 

Japonské Zippo

Dnes sa v Japonsku vyrábajú, respektíve upravujú Zippo zapaľovače na krásne zberateľské kúsky. Všetky originálne Zippo sú totiž vyrobené v USA a do Japonska sa dovezú. Tu sa následne upravia do veľkolepej finálnej podoby. Medzi zberateľmi majú oveľa väčšiu hodnotu hlavne kvôli precíznemu spracovaniu, krásnemu vzhľadu ale aj obmedzenému počtu vyrobených kusov. Niektoré z týchto skvostných Japonských Zippo zapaľovačov je možné zakúpiť už aj na Slovensku.