Ohrievač rúk Zippo

Posted by admin on October 25th, 2010

Zippo nevyrába len zapaľovače, ale aj iné užitočné veci. Jednou z nich je aj Zippo ohrievač rúk. Využitie je asi všetkým jasné, má slúžiť primárne na ohrievanie rúk.

Ako ohrievač funguje

Zippo ohrievač sa plní benzínom, takže na rozdiel od ostatných ohrievačov ho pred použitím nemusíte uvariť. Stačí ho naplniť benzínom, zapáliť a hreje. Ohrievač funguje na princípe katalytickej reakcie. Horák, ktorý je v ohrievači, horenie spomaľuje. Tým pádom ohrievač nehorí, ale len tlie a vytvára teplo.

Podľa toho, koľko benzínu do ohrievača nalejeme, určíme ako dlho nám bude ohrievač hriať. V balení je aj odmerka, kde sú rysky 6 hodín a 12 hodín. Na jedno naplnenie totiž vydrží hriať podľa návodu až pol dňa, ale  v skutočnosti to závisí od stavu horáka. Úplne nový podľa používateľov vydrží hriať až 17 hodín.

Kde ho využijem

V prípade Zippo ohrievača rúk je využitie naozaj rozmanité. Všade tam, kde je zima. Pri poľovačke (v mestských podmienkach skôr pri love žien), pri čakaní na MHD, pri postávaní v parku s fľašou v ruke, alebo len tak, keď ti je zima. Ideálny je aj pri zimných športoch akými sú lyžovanie alebo snowboardovanie.

Výhody ohrievača rúk Zippo

  • super dizajn
  • pevná konštrukcia
  • na viac použití
  • nevydáva zápach
  • hreje až 12 hodín
  • v balení s odmerkou a vreckom

Jeden horák vydrží podľa výrobcu asi 80 zapálení. V skutočnosti vydrží aj viac. Aj 80 zapálení je dosť, pretože sú to takmer tri mesiace každodenného hriania. Zima trvá zhruba tri mesiace, takže horák vydrži hriať jeden rok (ak rátame s tým, že v lete ho potrebovať nebudeme). Náhradný horák na ohrievač rúk sa dá dokúpiť napríklad v internetových obchodoch.

Ak ste sa ešte nerozhodli či ho naozaj potrebujete, zvážte si, koľkokrát vám bola zima na ruky a najradšej by ste ich strčili niekam do tepla. Ohrievač rúk používam osobne a určite ho nepovažujem za vyhodené peniaze. Poteší aj ako darček na Vianoce.