Zippo Blu

Posted by admin on October 20th, 2010

Zippo Blu je ďaľším prírastkom do rodiny Zippo zapaľovačov. Je určený pre tých, ktorý uprednostňujú cigary pred klasickými cigaretami. U nich sa benzínové zapaľovače veľmi neuchytili, pretože benzín na cigarách zanecháva jemnú pachuť. S tým je ale koniec.

Zippo Blu je zapaľovač Zippo, ktorý sa plní plynom. Názov Blu je odvodený od anglického slovíčka blue, čo v preklade znamená modrý. Zippo Blu totiž horí jasným modrým plameňom.

Dizajn

Čo sa dizajnu týka, základná forma zostala zachovaná.  Kovové telo s pántom a otváracím vrchom. Zmenil sa tvar, ale aj mechanizmus, keďže Zippo Blu je plynový zapaľovač. V hornej a v spodnej časti je užší, v strede mierne rozšírený. Na pravej strane je výrez, aby sa dal skontrolovať objem plynu v zapaľovači.  Po otvorení si všimneme iný dizajn komínu, z otvorov je vytvorené písmeno “Z” .

Výhody a nevýhody Zippo Blu

Ako bolo už párkrát spomenuté, Zippo Blu je zapaľovač na plyn. Má to svoje výhody, ale aj nevýhody. Prvou a asi najväčšou výhodou je, že plyn na cigarách a cigaretách  nezanecháva jemnú pachuť. Fajčiarom cigariet táto pachuť neprekáža, lebo je cítiť len pri prvom potiahnutí. Milovníci cigár, ktorí si chuť cigary vychutnávajú, preferujú plynové zapaľovače.

Druhou výhodou je, že plyn na rozdiel od benzínu nevyprchá. Benzín, ktorý je napustený vo vate má tendenciu po čase vyprchať. Plyn je uzavretý v plastovej nádobe, ktorá sa otvorí až pri stlačení kolečka zapaľovača. Otočením vznikne iskra a potom stačí držať prst na plyne, aby horel ďalej.

To je zároveň jeho nevýhoda. Klasický Zippo na benzín horí bez toho, aby ste museli držať prst na prívode paliva. Pri Zippo Blu je nevyhnutné držať prívod otvorený, ako to poznáme z klasických plynových zapaľovačov zo stánku.

Nevýhodou môže byť aj to, že originálny Zippo plyn je drahší ako Zippo benzín. Zippo Blu sa samozrejme dá plniť aj neznačkovým plynom, ale Zippo plyn je čistejší a je ho menej cítiť.