Zippo zapaľovač

Posted by admin on October 17th, 2010

Asi každý z Vás pozná Zippo zapaľovač. Je to prakticky najznámejší zapaľovač na svete vyrábaný spoločnosťou Zippo Manufacturing Company. Vznikol inováciou benzínového zapaľovača z Rakúska, pod dohľadom zakladateľa Georga G. Blaisdella.

Od založenia spoločnosti sa už vyrobilo viac ako 400 miliónov Zippo zapaľovačov, čo je úctyhodné číslo.

Výhody Zippo zapaľovačov

Hlavnou prednosťou Zippo zapaľovača je, že sa dá zapáliť aj vo vetre. Môže fúkať ako chce, Zippo sa zapáli. Samozrejme že v menšom orkáne by to bol asi troška problém, ale úprimne, kto by chcel fajčiť v orkáne.

Ďaľšou výhodou je, že Zippo nie je klasický zapaľovač. Zippo je Zapaľovač. Kto má Zippo, ten je v spoločnosti na vyššej úrovni. Predsa len je rozdiel, keď si niekto zapaľuje cigaretu Zippom, ako klasickým zapaľovačom za 20 centov zo stánku. Zippo je viac sexy.

Tretia vec, Zippo si môžeš vybrať presne podľa svojho vkusu. Máš rád motorky, kúpiš si Zippo Harley Davidson. Máš rád luxus, kúpiš si Zippo zapaľovač z 18-karátového zlata. Je to len a len na tebe. A tvojich finančných možnostiach, samozrejme.

Starostlivosť o Zippo

Údržba Zippo zapaľovača je naozaj jednoduchá. Stačí, ak budeš dopĺňať benzín a raz za čas vymeníš kamienok. Zvládne to každý, ak by ti to predsa len robilo problém, návod nájdeš aj na tejto stránke.

Zippo zapaľovač je tiež super ako darček. Na Vianoce či k narodeninám, nič ním nepokazíš. Výber darčeku býva veľký problém, ale Zippo je viac menej darček univerzálny. Fajčiar sa poteší asi najviac, ale poznám ľudí, ktorí majú Zippo zapaľovač aj napriek tomu, že nefajčia.